Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Pořád jsme to my…

Horko mi přehřívalo počítač, přezdívku Kombajn mám už 20 let a bitcoin zřejmě čeká růst.

Zaprvé se musím pochválit. Během veder mi kolabovala grafika kdykoliv, kdy jsem ji vytížil hraním. Tedy usoudil jsem, že jde o grafiku, protože počítač se neresetoval, ale odpojil oba monitory. Na Alza.cz jsem proto koupil teplovodivou pastu a zavzpomínal si na doby, kdy jsem byl praktikujícím ajťákem. Akutní nedostatek šroubováků v naší domácnosti se naštěstí netýkal titěrné velikosti křížového šroubováku, který nějakým zázrakem sídlil v přihrádce na tužky na mém stole. Každopádně operace reinstalace pasty mezi chladič a čip grafiky přinesla kýžený efekt a počítač už zase zvládá hodinu a půl hraní na ne zcela minimálním nastavení grafických efektů. Už dvakrát jsem se s tímto šest let starým počítačem v duchu loučil, ale jednou to řešila pasta na procesor, podruhé na stařičkou grafiku GT 545. Jedu na Windows 7 a počítač mi prostě stačí na onu Dotu 2 (online hra) i na občasný střih HD videa. Nás milovníků stolních počítačů ale podle statistik spíš ubývá.

Včera jsem vyrazil s Adamem a jeho nejmenší ratolestí udělat pár fotek. Pěkně jsme se u toho i prošli, večer jsem měl nachozeno 21 tisíc kroků. O něco později jsme večer při natáčení časosběrného snímku ze života kuřáků v Eccentric clubu na WC došli na to, že Kombajnem jsem letos minimálně 20 let. Zastavil se po dlouhé době i Karel. Což mi připomnělo, že bychom mohli na podzim vyrazit někam na houby a pivko. Čistě ze sentimentu. Ovšem těžko říct, zda to klapne. Spousta lidí má už totiž své prcky. Jsme to stále pořád my, ale doba a kluby už patří jiným. Mladším. Adam mi ukázal i původní nástřely povedeného loga, které pro Influencer.cz nakreslil Efa. A prostě umí. Málokdy člověk potká někoho, kdo je dobrý grafik i fotograf v jednom.

A co nového v kryptu? Strašilo se sestupem ceny bitcoinu pod 6 tisíc dolarů. Strašilo se cenou 3000 a taky jsem viděl predikci na 900 dolarů. Jenže nic z toho se nestalo a začíná to vypadat, že s koncem prázdnin bude jeho cena zase stoupat. Aktuálně se pohybuje kolem 7000 dolarů.


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Středa, 29. Srpen 2018, 13:26

Publikováno v BLOG


Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *