Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Poslední sbohem

Nejen věci veselé dějí se okolo. Na konci dubna umřel můj poslední prarodič, babička z otcovy strany a v první květnovou středu měla pohřeb.

Foto: Pixabay.com

Nasoukal jsem se do poslední bílé košile, do které jsem se ještě zvládl vejít. Do čeho se už nasoukat nepovedlo, bylo sako, kabát i kalhoty. Černé boty ze semiše mi půjčil Kuba. A i když Kuba nikdy babičku nepotkal, naposledy když jsem ji loni na Vánoce viděl, ho pozdravovala jako toho pána z Prahy a byl jsem rád, že se mnou jel. Probrečel jsem během obřadu asi 6 papírových kapesníků a svým způsobem se potom člověku uleví, i když se samozřejmě člověk v myšlenkách dostane až k všeobecnému přemítání o životě a k tomu, jak daleko je od cíle třeba on sám nebo jeho další blízcí.

Pro cestu jsme zvolili vlak. Pořídil jsem si nedávno IN 25 kartu. Cesta do Zbýšova byla krapet stresující, protože jsem zjevně špatně pochopil jízdní řád Brno-Zastávka linky S4. Nakonec jsme ale našli linku X na Dolní nádraží včas a mohli jsme se u rodičů doma jak v klidu najíst, tak v klidu převléct. Cesta zpět pak taky nebyla bez zádrhele. V Brně jsme zjistili, že zamýšlený vlak má zpoždění 51 minut, takže jsme si dali gin s tonicem na babičku a vyrazili na nástupiště. Tam jsem zjistil, že i když vlak ještě nedorazil do Brna, nejde na něj v aplikaci už koupit lístek. Tak jsme počkali na druhý spoj, ktetý jel asi o 10 minut později. Ten první vlak pak cestou srazil člověka, takže vlak ve kterém jsme seděli, musel zvolit jinou trasu a přijeli jsme se domů se zpožděním hodiny až po půl jedné v noci. Zpoždění 63 minut tak vedlo k tomu, že 25 % z ceny jízdenky mi ČD vrátí (i když oficiálně podle předpisů ČD vrací peníze za zpoždění jen u jízdenek nad 360 korun). Údajně testují automatické vracení u elektronických lístků, téma (ještě před zavedením automatického vracení) pěkně rozepsal spolupředseda Zelených Michal Berg.

Ze současné vlády jsem dost v rozpacích, protože v mnohém, co česká vláda dělá, vidím skrytou reklamu pro opozici na příští volby sněmovny. Fialova slova, že za inflaci může ČNB jsou z mého pohledu na úrovni vyjadřování Andreje Babiše. Měli jsme nejdražší plyn v Evropě, českému státu chybí peníze na důchody (peníze mimochodem chybí i v USA), inflaci máme stále kolem 15 % (mávám závistivě státům, které mají euro). No, co si budeme povídat. Nelituju a nikdy jsem doposud nelitoval, toho, že jsem si koupil trochu bitcoinu. Ostatně halving je již za rok a v tomto období již historicky bitcoin spíše rostl než padal.

A co dalšího se stalo v poslední době u nás doma? Asi nic zásadního. Prostě žijeme, máme se rádi a troufám si říct, že jsme šťastní.


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Pátek, 5. května 2023, 9:58

Publikováno v BLOG


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *