Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Realita prodeje věcí přes mobilní aplikaci – Letgo

Je to pár měsíců, co se nám vyměnil spolubydlící a po tom minulém zbyla jedna skříň, které nám dovolil se zbavit. Jenže to ani v době mobilních aplikací není tak snadné a rychlé, jak by se mohlo zdát.

„Zlatej SBAZAR!,“ zvolal jsem nakonec, když jsem odpovídal asi na sedmý dotaz, zda je skříň volná a bylo mi jasné, že tohle moje „Ano“ je poslední komunikace mezi mnou a zájemcem. Aplikace Letgo funguje v mém případě zpravidla tak, že něco nafotím a popíšu (není místo na to být velmi kreativní, protože pro popis má člověk jen několik málo znaků, do kterých se vlezou s odřenýma ušima akorát tak název a rozměry, takže už pak chybí místo na nějaký rozumný kontakt jako mail nebo mobil).

Když se někdo ozve, tak jednotlivým zájemcům odpovím a pak… …pak to vyhnije. Inzerát vidělo 257 lidí, 12 lidí mu dalo srdíčko a 8 kvůli ní napsalo. A skříň? Stále mi stojí v ložnici. Občas se ozve někdo, komu se zdá 750 korun za skříň moc, ale přiznávám se, nejsem milovník smlouvání ani na cestách, natož doma.

Abych byl férový, není to jen chyba zájemců, protože k prodlévám v komunikaci dochází nejen ze strany zájemců, ale i ze strany mé. Notifikace z této aplikace chodí tak nějak zvláštně, takže pokud ji nemáte neustále zapnutou (což většinu aplikací prostě nenechávám), můžete zjistit, že hned několik vážných zájemců mělo zájem o vaši věc v neděli, ale dnes (po jednom až dvou dnech) se již neozvou, ani když jim napíšete zdvořilou SMS přímo na mobil (pokud zanechají kontakt). Po několika měsících na Letgo tak mohu oslavit druhou prodanou položku a to konkrétně netknutou knihu v originálním balení s chybným věnováním (jen křestní jméno na první stránce) za 150 korun (originál se prodává za 425 + poštovné).

Na stranu druhou jsou i tací, co si Letgo chválí a v tomto článku najdete pak i tipy na další možnosti prodeje nepotřebných věcí po internetu.


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Úterý, 9. Říjen 2018, 12:25

Publikováno v BLOG


Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *