Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Řízek a brambory v páře s kokosem

Ano, já samozřejmě uznávám, že to vypadá jako clickbait, ale není. Přesně tohle jsem měl v sobotu k obědu. Někdy člověk přijde k exotice jak slepý k houslím.

Ne nejsem těhotný, ani nemám divné chutě. To bylo tak. Řízek udělal Kuba a já si měl udělat přílohu. Protože jsem po nějakém čase vyměnil baterky v osobní váze, která mi čiselně oznámila, že od metráku mě dělí jen necelá tři kila, zvolil jsem brambory vařené v páře. Zůstane jim chuť i bez másla, stačí si je na talíři dosolit. No a protože jsem v mlýnku neviděl pepř, otevřel jsem šuplík s kořením a vidím úplný zbyteček něčeho malého a drolivého v pytlíku, který je ještě v mikrotenu, takže nestuduju nápis a zajásám: sezam! A rovnou to nasypu na brambory. A hle: strouhaný KOKOS. No co vám budu povídat, jako vždy, když mě něco udiví, jsem nadzvedl obě obočí, chvíli na talíř civěl a pak si řekl, že to prubnu. Stejně překvapivě pak mohu konstatovat, že bramborám to jako v chuti nijak výrazně nepomohlo, ale na stranu druhou, jim to ani tu chuť nezničilo a dalo se to sníst. Pravidelnou položkou na mém jídelníčku se to nicméně nestane (za předpokladu, že nebudeme mít v šuplíku otevřený pytlík se strouhaným kokosem).

Protože Kuba byl celý víkend v práci, pokračoval jsem ve vaření i v sobotu, kdy jsem dělal čínu s kuřecím a v neděli jsem upekl závin z listového těsta ala štrůdl. Jedna punčoška byla klasická, jablka s ořechy namáčenými v rumu, sypané skořicí a do druhého šlo místo ořechů sušené mango máčené v rumu, sypané skořicí a to celé sypané sezamem. V pondělí jsem pak na večeři nakoupil sýr, protože Kuba na něj dopoledne dostal chuť, ale když jsem došel domů, znavený Kuba už spal. A tak jsem strčil suroviny na smažák do ledničky a zahrál si hry, protože i když mi na Steamu svítí zpráva už od začátku roku, že podpora skončí za 0 dní, zatím mi DOTA2 spustit jde. Následně jsem dopsal tenhle zápis a viděl bych to na láhev bublinek.

Co se týká bitcoinu, po schválení spotového ETF sice vystřelil k 49 000 dolarů, ale nyní se pohybuje spíš v pásmu 42-43 tisíc dolarů. To mi nevadí, jeden nákup už jsem provedl a teď jen čekám, zda se dočkám retestu lokálního dna pod 41 700 a mám připravený jeden až dva dokupy, pokud bychom s cenou dále padali. Do halvingu chybí zhruba 3 měsíce, takže kdo má o bitcoin zájem, jistě ho již pravidelně dokupuje. A když už jsem naťuknul téma kryptoměn, tak na Netflixu je kouzelný dokument Kryptotunel. Popisuje období kolem vzniku takzvaných ICO v letech 2017. Připodobnil bych to k modelu fungování, jakým se v Česku proslavil projekt XIXOIO. Kdyby to Richard Watzke udělal v USA a našel na koho to hodit, mohl by dopadnout jako hlavní hrdina dokumentu, tedy odkráčet bez trestu a následně si koupit třeba dům. Ale to samozřejmě předbíhám, protože soud v této kauze ještě neproběhl a může se stát, že pan Watzke since 1971 bude zcela zproštěn obžaloby. V zemi, kde za roky znásilňování dítěte dostanete podmínku, se může stát ledacos.

P.S. Po roce užívání Mastodonu jsem to tam zabalil. Threads ale náhradou za Twitter budou jen stěží, protože i když tam mám 150 lidí, je to spíš jako mluvit do zdi. Bez lajků, bez odpovědí, bez života. A já už jeden blogýsek mám tady, takže proč to dublovat?


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Pondělí, 15. ledna 2024, 22:43

Publikováno v BLOG, Kryptoměny


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *