Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Rybky, bitcoin mining v cloudu, vyprodané stříbro, protesty v USA a nafouknuté akcie

Nejprve zprávy z domova. Žádná další rybka nám neumřela. Vlastně naopak se tam jedna malinkatá zjevila. Zhruba 10 dní po smrti posledních dospělých jsem si všiml jedné malé osamocené sotva viditelné šmouhy. Oblíbila si list anubisu. A zatímco záhadu mizející ryby jsem vyřešil již minule, záhadu ryby se zjevující, jsem zatím nerozlouskl.

Musím přiznat, že jsem se trochu zasekl na těžbě v cloudu. Z původní oslavy Bitcoin Pizza Day jsem nakonec udělal několikadenní maraton. Zatímco první kontrakt na xive.io byl výrazně plusový a namlsal, ty další byly výrazně mínusové. Po prvních asi 6 kontraktech jsem měl menší než poloviční počet bitcoinů, než kdybych je koupil přímo ve směnárně. Rozhodl jsem se projít si nějakou historii bloků na Slushpoolu a po zjištění, že to prostě musel být extra smolný den, jsem se rozhodl jít po cestě statistiky štěstí naproti. Prostě někdy nemá pool den, dva nebo i víc. Jindy mu ale štěstí přeje a můžete vytěžit více bitcoinů než kolik stál zakoupený výpočetní výkon. Díky podobným dnům jsem nakonec z -50% bilance udělal něco pod -7 %, což pro mě bylo docela akceptovatelné. A mimochodem za tu srandu to stálo.

Amerika neprožívá nejlepší období. I ona samožejmě bojuje s koronavirem, objevují se ale také nepokoje kvůli rasově motivovaným útokům policistů na lidi tmavé pleti a je třeba zmínit i to, že o dávky v nezaměstnanosti v USA požádalo více než 36 milionů lidí. Americká nezaměstnanost vyskočila v dubnu na 14,7 % a očekává se, že v průběhu měsíce května se dostane až na 16 %. A jak reagují na tyhle nepříjemné zprávy akcie? Ty rostou a leckteré společnosti jsou blízko svých All Time High hodnot (Tesla, Netflix, nebo třeba AMD – u toho jediného to chápu, vypadá to, že po dlouhé době opět ve vývoji předehnali Intel). Pokud máte pocit, že to nedává smysl, mrkněte na film Sázka na nejistotu. Někdy to prostě nedává smysl dlouhé roky, než to praskne. Dnes mě čeká ještě jeden film na toto téma – Margin Call.

Kam utéct před krizí a znehodnocováním peněz ke kterému dochází, protože vláda USA tvoří ne miliardy, ale rovnou biliony dolarů ze vzduchu? Část trhu věří, že propad je za námi, část další pokles ještě čeká. Co čekají naprosto všichni, jsou nejhorší čísla v historii za druhý kvartál. Faktem je, že jisté není nic. A mezitím se vyprodalo fyzické stříbro a v ČR se nyní čeká na nové dodávky. Pošle to bitcoin nahoru nebo ho to smete stejně? To s určitostí neví nikdo, ale zdá se, že je tu viditelná změna myšlení u finančních poradců a investorů. Bitcoin už pro mnohé z nich není fuj, ale mnozí připouští, že možná není od věci si pár procent z portfolia do něj uložit. Dokonce i ti, kteří jinak věří zlatu:

Mimochodem strojek na vlasy pořízený v době pandemie se nám asi po dvou až třech stříhání obou zaplatil. Drobné nedokonalosti ve střihu vyváží to, že si nemusím blízko k tělu pouštět kadeřnici (už jsem vám říkal, že nejsem k cizím lidem moc kontaktní člověk?). Dnes jsem v 8:58 už měl v sobě ranní kávu a instalatéři tou dobou dodělali nové těsnění kolem vany poté, co se u spolubydlícího objevila obrovská skvrna na zdi společné s koupelnou. Zmíním taky, že i když nejsem příznivcem předplacených služeb, tak jsem 3 měsíce grátis od Spotify jsem využít musel. Do budoucna asi zvážím zda mít Youtube Premium nebo Spotify. Používáte nějaké předplacené webové služby? A máte přehled, kolik měsíčně všechny stojí?

P.S. Po letech jsem přešel z Chromu na prohlížeč BRAVE a jsem s ním zcela spokojen. Zkuste ho taky! A nakonec ještě moje oblíbené téma: „Jak snadno se lidská mysl mýlí…


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Středa, 3. června 2020, 11:13

Publikováno v BLOG


Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *