Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Tak trochu Vánoce… …v půlce listopadu

Zmiňoval jsem tu, že máme od konce října ozdobený stromeček? Umělý samozřejmě. Vůni obstarávají větve ve váze a také chryzantémy, které nám rostou v truhlíku za oknem v kuchyni a které oproti těm z obchodu (ačkoliv původně z obchodu byly samozřejmě taky) opravdu krásně voní.

Pixabay

Na pátek třináctého toho připadlo hodně. Celé to odstartoval samozřejmě fakt, že došla výplata. Takže jsem zavolal do zubní ordinace. Objednal jsem se, odpoledne proběhla prohlídka a především tam tu plombu vzali jako reklamaci. V té chvíli jsem už opravdu ucítil Vánoce. Dvě hodiny předtím totiž Kuba při procházce narazil na starožitný stůl (kolem roku 1870) za opravdu skvělou cenu (i s přihlédnutím k tomu, že bude chtít trochu péče, aby se zpevnil). Já se zase po zjištění, že zub nebude nic stát, osmělil pořídit si nový monitor. S tím jedním to prostě není ono a pracovní týden se blíží. Na konci dne jsem měl na krokoměru přes 16 000 kroků a cítil se opravdu spokojený.

A k čemu jsem využil volný týden? Vyzkoušel jsem si decentralizovanou verzi YouTube. Najdete ji na webu LBRY.TV (link je referal na můj pokusný kanál). Jako funguje to. I když nezřídka se video alespoň na začátku seká. Výběr videí je samozřejmě aktuálně docela omezený. I když tu najdete klidně i gay porno. Nicméně zatím mi to tématicky přijde, že jde o ideální místo pro fanoušky kryptoměn a zároveň konspirátory a milovníky fakenews. Decentralizovaný, znaméná též těžko blokovatelný. Ale zda se síti podaří zlákat i jiné lidi než snílky a mašíbly, je otázkou. Stejně tak, pokud máte blog, tak odkaz na video vložíte zatím spíš pouze jako odkaz a ne spustitelné video. Co vám vyhovuje víc? Odkaz: Bitcoin goes to zero nebo video?

Dost jsem samozřejmě taky sledoval bitcoin. Za poslední měsíc vyrostl o 40 procent, za poslední půl rok pak o 70 %, takže z mého pohledu by tu prostor k nějakému pádu byl. Jenže pokud je opravdu na začátku bullrunu, což se zdá, že po halvingu bývá, může na nějaké korekce kašlat a růst dalších několik měsíců. Neudělal by to poprvé. Takže radit zda koupit či nekoupit nechci. Pokud jste ho chtěli koupit, byl během posledních 2 let hned 2x pod 4000 dolarů. To byl fajn čas na nákup. Nakupovat ho blízko dosavadního ATH (all time high – nejvyšší cena v historii)? Pokud nás čeká další bublina příští rok, jak předpovídají predikce založené na cyklickém chování ceny btc, možná i to dává smysl. Ale k tomu bych fakt potřeboval věšteckou kouli. Moje aktuální zhodnocení spekulace na bitcoin je za 2 roky kolem 100 procent. A tak hloupý, aby mi to stačilo, nejsem. Na to sleduju bitcoin už příliš dlouho…


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Sobota, 14. listopadu 2020, 13:41

Publikováno v BLOG


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *