Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Udělat si vlastní ráj v hořícím pekle

Nic není černobílé. Kromě televize, tisku a dvoubitových obrázků. Je to dost oduševnělé pro perex blogýsku? Ne? A není to jedno?

Co nového v osobním životě? Už pár měsíců se setkávám jednou za 14 dní s lidma z naší klasické brněnské crew. Nejčastěji se vídám s Markem, kterého můžete znát z blogýsku jako Turba a s Filipem, dříve známým pod kódovým označením Kentek. Furt si docela rozumíme, takže většinou probereme na Palmovce vývoj akcií, cenu bitcoinu, probereme politiku a ve vší počestnosti se často před 22. hodinou zase odebereme k domovu. Nejsem zrovna moc společenský člověk. Nebýt přítele, asi bych na nějaký společenský život rezignoval zcela a kromě práce seděl hlavně u počítače, ale nějaká část mého podvědomí to zřejmě považuje za přínosné. Budu jí věřit.

Mimochodem jsem Na palmě objevil chuťově nejdokonalejší pivo. Možná někoho šokuje, že chutná úplně jak mangový džus, ale tak to je. Pokud dychtíte zvědět jeho jméno, tak to bohužel neposloužím, protože to byl opravdu dost dlouhý název. Tuším jen, že v něm bylo slovo mango a taky pinapple. Chutnalo a neuškodilo nijak ani uvnitř.

Bob, který u nás strávil s malou přestávkou skoro 3 týdny a se kterým jsme se mohutně pobavili, popili a se kterým jsme se taky parádně nejednou nadlábli, je zase zpět v Ugandě a tak jediná zásadní věc, která nás ještě čeká před Vánocemi, je dovolená. Čeká nás tak trochu dámská jízda, protože jedeme s Kubovou maminkou a jejíma kámoškama. Poprvé tak okusím něco, co by si možná zasloužilo vlastní kategorii v sekci dovolených. Pojedu na dovolenou do Chorvatska vlakem. Předpokládám, že o zábavu nebude nouze. Těším se, protože to bude opravdu první společná dovolená.

Co se týká práce, nemohu říct, že bych měl radost ze skonu Twitteru, ale když si ho Musk za 44 miliard dolarů koupil, tak si s ním samozřejmě může dělat co chce. Pro zpravodajství i sport je dle mého názoru škoda, protože dosud Twitter platil za sociální síť číslo jedna pro novináře. I když jsem si X na měsíc předplatil, prodlužovat to nebudu. Šlo mi o používání Tweetdecku (nově X Pro), ten se ale definitivně přepnul do nové podoby. Tím pádem na firemním účtu nefunguje a z mého účtu už nemohu odbavovat firemní tweety, jak jsem to dělal od dob, kdy jsem Tweetdeck objevil. Co se dá dělat. Alespoň se mohu těšit z toho, že kolegyně, které se mnou pracují od začátku tohoto roku, fungují dobře a také samostatně. Docela mě to těší.

Co mě dvakrát moc netěší, jsou temné vyhlídky této země. Demografický vývoj, důchodová nereforma, pátá nejvyšší inflace v OECD, kde jsme v ne zcela lichotivé společnosti takových zemí jako je Turecko (38,2 %), Maďarsko (20,1 %), Polsko (11,5 %) nebo Slovensko (10,9 %). A co letití ekonomičtí delikventi v EU? Inflace v Řecku činí 1,8 procenta a ve Španělsku 1,9 procenta. Jestlipak by svá slova o nevzkvétající zemi zopakoval Václav Havel i dnes?

Z novoročního projevu Václava Havla 1. ledna 1990: Naše země nevzkvétá. Velký tvůrčí a duchovní potenciál našich národů není smysluplně využit. Celá odvětví průmyslu vyrábějí věci, o které není zájem, zatímco toho, co potřebujeme, se nám nedostává. Stát, který se nazývá státem dělníků, dělníky ponižuje a vykořisťuje. Naše zastaralé hospodářství plýtvá energií, které máme málo. Země, která mohla být kdysi hrdá na vzdělanost svého lidu, vydává na vzdělání tak málo, že je dnes na dvaasedmdesátém místě na světě. Zkazili jsme si půdu, řeky i lesy, jež nám naši předkové odkázali, a máme dnes nejhorší životní prostředí v celé Evropě.

Platí to i dnes? Nebo jsme někde jinde?


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Středa, 23. srpna 2023, 17:30

Publikováno v BLOG


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *