Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Vánoce přicházejí a já na ně budu čekat

Nerad bych to zakřikl, ale letos se snažím Vánoce řešit už od listopadu, takže by to nemusel být až takový hardcore blázinec.

AI generovaný Kombajn tak, jak by vypadal před 15ti lety (ArtFlow)

Minulý víkend jsem započal sezonu pečení cukroví tím, že jsem upekl perníčky, ale zda budou k jídlu, o tom ještě přesvědčený nejsem. Zatím chutí připomínají karamelové krekry vhodné k namáčení do čaje a konzistencí přepálené hranolky. Což mi připomíná, že odpočívat mají v chladu a vlhku, což místo na lednici zcela nesplňuje, takže šup s nima do komory. Možná jsem měl více dbát na recept, který jasně říkal, že těsto nemá být zcela tenké.

Chtěl jsem se už o tomto víkendu vrhnout na pečení vanilkových rohlíčků, ale zapomněl jsem si naložit do cukru vanilku, takže to posouvám na konec tohoto týdne.

Budou to asi 4 měsíce, co jsme zvažovali, že bychom dali nepoužívanou (přesněji pár let starou, ale nepoužívanou) pračku pryč, když pereme v té, co patří k bytu. Moc jsem s tím nesouzněl, protože mi přišlo, že ta už rezne a kdoví, kdy odejde. Tak odešla na konci listopadu. A jako přiznávám, že jsem dost rád, že ji máme před Vánocemi čím nahradit během pár minut. Shánět zrovna teď novou, zajišťovat dopravu a stěhování v té plískanici, to bych docela nerad. Kuba je přepojil a můžeme prát dál.

Ve věku 43 let na Floridě zemřela slovenská zpěvačka Barbara Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara. Příčina: cevní mozková příhoda. Byla jen o 8 dní starší než já. No jo, měl bych si zvyknout, že v mém věkovém rybníčku už se občas Smrťák připomene.

A krátce jeden bitcoinový bizárek. Zatímco v tuzemsku Raiffeisenbank ruší účty podnikatelům s kryptoměnami, její rakouská příbuzná vnímá digitální měny úplně jinou optikou. V lednu uvidí klienti vídeňské větve jedné z regionálních bank Raiffeisenlandesbank, přímo ve svém internetovém bankovnictví nabídky na obchodování bitcoinu a krypta.

A jestli někoho zajímá soundtrack mýho života, tak tady je rekapitulace od Spotify. Jen se cítím povinen dovysvětlit, že Enya je v tom žebříčku tak vysoko proto, že mě dokonale uspává. V dobách, kdy jsem ještě řídil, jsem si zakázal ji v autě poslouchat…
https://www.spotify.com/cz/wrapped/?destination=datastories


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Neděle, 3. prosince 2023, 21:45

Publikováno v BLOG


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *