Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Vánoční atmosféra a svět zblázněných cenovek

Vánoce. Ty letošní se doslova připlížily. A do našich peněženek se promítá i plíživé zdražování naprosto všeho. Zatímco dřív byly nákupy v akci zábavné hobby, dnes se stalo nutností. Kdo si počká, může leckdy ušetřit půlku ceny. Klasicky nevyrovnaný příspěvek na blogu. Chvilka temnoty, chvilka světla…

Foto: Pixabay

Je 14. prosince a já mám přesně 0 dárků na Vánoce. Večer po práci jsem se dokopal alespoň k tomu začít dělat nějaký seznam. Na nákup mám tento víkend. Jinak jsem v práci. Jak jste na tom vy?

Při nějakém tom updatu DNS jsem po letech zavítal do rozhraní forpsi a zjistil, že mám doménu koupenou ještě na rok. Tak ok, 20 let se blog asi dožije. Zda tu bude i příští Vánoce, to upřímně nevím. Pokud zrovna nejste hardcore fanoušky bitcoinu, asi nemá moc smysl sem chodit. No jo, no. Já vím.

Chodím nakupovat potraviny pravidelně a to vám řeknu, poslední dobou mám z těch cenovek pocit, že nejsem v potravinách, ale v drogerii nebo nějakém butiku. Vajíčko za 5,90, nakládané okurky Znojmia (vyrobené v Turecku, auuu!) za 90 korun (v akci za 49) nebo malá lahvička nakládané zeleniny do bramborového salátu, známá jako Moravanka, za 62,9 korun. Inflace v praxi.

Ale je tu i něco pozitivního. Zvládl jsem napéct aspoň linecké a kakaové cukroví (pravda, z kupovaného těsta) a taky vanilkové rohlíčky podle receptu babičky mého přítele. Ořechy vlastnoručně naloupal Kuba po večerech. Ruční práce se nakonec ukázala jako lepší varianta. Ty ze silikonové formy se mi moc nedařilo dostat ven bez toho, aniž by nedošlo k destrukci jejich původního (velmi pěkného) tvaru. Přežila asi tak třetina a ze zbytku je drobení vhodné maximálně tak ke kávě či čaji. V soukromí.

Poslal jsem taky pár nových fotek do Pixabay. Člověk prostě musí umět využít faktu, že jeho milovaná osoba zdobí stromeček na konci října. Stejně jako v reklamě totiž u fotobank platí, že fotograf by měl být o sezónu napřed. Největší úspěch ale měla fotka kachny z letního roadtripu, tu si za 1 týden stáhlo 169 lidí.

No a nakonec jedno promo na dokumentární 22 minut dlouhý film s názvem Hlas lidu. Je o anticovid demontrantech. Student FAMU Josef Švejd natáčel na demonstracích proti covidovým opatřením v letech 2021 a 2022. S kamerou v ruce se snažil přiblížit lidem se zcela opačnými názory než sám zastával. Většina z nich se rozhodla nedodržovat vládní opatření proti covidu a veřejně proti nim protestovali v ulicích. Co si představují pod pojmem svoboda a z čeho mají strach?

Odkaz na shlédnutí bude aktivní 15. prosince 2022 od 20:00 na youtube kanálu Tvůrčí produkční skupiny Remízek.
youtube.com/@remizek

Jo a taky jsem přikoupil domů teploměr. Ten bimetalový byl dost orientační…


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Středa, 14. prosince 2022, 23:42

Publikováno v BLOG


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *