Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Věci, které nám nevadí

Žijeme v zemi, kde je většina obyvatel nevěří v Boha. V žádném kraji ČR netvoří věřící nadpoloviční většinu místních obyvatel. Přesto máme 9 kandidátů na prezidenta, z nichž není ateistou ani jeden. A já se ptám, kdo bude hájit zájmy většiny obyvatel v ČR, kteří v Boha nevěří? Jak se to tak stane, že 9 z 9 vybraných kandidátů je nějakého vyznání, když víru deklaruje pouze 32,14 % obyvatel republiky?

cross-2981216_1920

 

Víme velice dobře, jaký má církev oficiální i neoficiální postoj k homosexuálům (oficiálně hřích, neoficiálně v minulosti církev kryla pedofilní skutky), k jejich sňatkům i adopcím. Otázka je, zda tato témata jsou tím stěžejním, kvůli čemu se rozhodovat koho volit. Spíš mi to přijde jako téma sociálních dávek probírané v internetových diskusích.

Plamenné projevy jednotlivců směrem k těm, co pobírají sociální dávky, výkřiky o tom, jak tvrdě platíme na sociálně slabé a podobně. Tušíte, jaký podíl státního rozpočtu se loni vydal na sociální dávky – podporu v nezaměstnanosti a pomoc v hmotné nouzi? Pouhých 1,43 %. Přitom i relativně vzdělaní čtenáři webu iROZHLAS.cz (v porovnání s médii typu Parlamentní listy) tipují, že to je 20 %.

Co to? Inu je to roky ožehavé a probírané téma v hospodách i internetových diskusích a tak si všichni myslí, že se jedná až o pětinu rozpočtu. Mimochodem, 51,3 % Čechů si myslí, že homosexuální páry by měly mít právo adoptovat děti z dětských domovů. Ale jak takové věci prosazovat ve chvíli, kdy je nám předkládána například ona volba prezidenta pouze z věřících kandidátů? To opravdu netuším… :(


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Sobota, 23. prosince 2017, 12:08

Publikováno v BLOG, Svět gayů


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *