Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Víkendová siesta a trocha čerstvých zpráv

Pokalební pohoda spojená s víkendem. Ve čtvrtek narozeniny kamaráda, v pátek příjezd Boba z Afriky. Zatímco náš dočasný host spí, je doma takový klid, že by to bylo škoda nevyužít k napsání pár novinek ze světa.

Začneme asi tématem číslo jedna – koronavirem. Zatímco vláda jeden den vyhlásí povinnou karanténu pro Čechy vracející se z dovolené v Itálii , zároveň nijak neřeší Italy jedoucí do Čech jako turisti a den poté vydává výjimky, které profese se karantény nemusí účastnit. Je vidět, že vědí, co dělají. Nebo? Nebo je už pozdě na to pokoušet se zastavit šíření. Alespoň to tvrdí tato studie. Současná epidemie přitom neohrožuje jen různá sportovní klání, ale dost škodí třeba i e-sportu.

Kdo se zajímá o Twitter (který vidím jako nejlepší síť pro šíření zpravodajského obsahu), možná ho budou zajímat tato čísla ze statistik Twitteru.

Akcie Tesly se poměrně nedávno po poměrně dlouhém a klidném období katapultovaly na cenu kolem 900 dolarů, aby později spolu s většinou trhu padaly. V pátek uzavíraly pod 700 dolarů. Jak v pondělí zareagují na novinky ohledně koronaviru nevím, ale tohle zní jako poměrně dobré zprávy: „Další samořídící funkce budou dostupné do konce tohoto měsíce,“ slíbil Elon Musk majitelům aut Tesla. Jenže bude to stačit? Koronavirus je pro trhy velká neznámá.

Pareidolie je psychologický jev, při němž dochází k dotváření vnímaných neurčitých nebo nezřetelných podnětů ve smysluplné obrazy za pomoci fantazie. Jak jste natom vy? Zjistíte v této fotogalerii: 40 Times People Experienced Pareidolia.

Pokud používáte prohlížeč Brave (doporučuji pořídit ke Chrome), pak možná vidíte, že se tento web stal součástí Brave komunity a je zde možné (stejně jak u mých tweetů) využít donate systém a podpořit web nebo Twitter pomocí kryptoměny BAT. Systém jsem tento týden i odzkoušel a funguje to. Takže díky moc za dýška.

Pomocí kryptoměny BAT a prohlížeče Brave můžete odměnit vaše oblíbené autory i bez asistence bank.

A nakonec se ještě na chvíli vrátím ke kryptu. Na diskusních fórech je častým dotazem to, na které burze si mohu ten který coin (altcoin, kryptoměnu) koupit. Je to sice na úrovní učení lidí toho, jak funguje google, ale zde je tedy ultimátní tříbodový návod, jak to zjistí každý:

1. jdu na https://coinmarketcap.com/all/views/all/

2. kliknu coin, který mě zajíma, napr. DOGECOIN – https://coinmarketcap.com/currencies/dogecoin/markets/

3. v záložce Market Pairs vidím, které burzy s mincí obchodují…

OMG! Živý přenos přerušen výslechem vedeným panem premiérem. Asi zkušenosti z nějaké státní agentury z dob minulých…

https://twitter.com/VojtechGibis/status/1236313438118436865


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Sobota, 7. března 2020, 17:17

Publikováno v BLOG, Kryptoměny, Zprávy


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *