Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Zabiják rybiček

Rybičky by nikdy nebyly moje první volba. Mám rád psy i kočky. Jenže nesmí být se mnou v jednom bytě, protože alergie. A tak máme akvárko…

Poslední dva dny byla žlutá samička netečná. Dopoledne jsem si při výměně vody všimnul, že průtok filtru je velmi omezený a tak jsem ho vyčistil také a zároveň si nastavil do kalendáře pravidelnou kontrolu alespoň dvakrát měsíčně. Bohužel, odpoledne už byla žlutá mrtvá, takže kromě drobotiny zbyl jen sameček. Ten nicméně z dohledu zmizel pár hodin poté a předpokládám, že ho dnes taky najdu břuchem nahoru. Pokud ho vůbec najdu, protože i když jsem již hledal, nenašel jsem nic (pravidelní čtenáři jistě tuší, že jednu rybku už jsem takto nenašel). Začínám ty ryby podezřívat, že mají teleport a když je to přestane bavit, teleportují se do paralelního vesmíru. No, nalejme si čistého vína. Za 45 dní činí tedy úmrtnost rybek plných 100 procent.

BREAKING NEWS: Spekulace o teleportu se ukázaly jako přehnané. Smrt posledního samečka je nyní již potvrzena. Podle neoficiálních závěrů vyšetřovací komise se stalo toto. Minulý týden jsme nalomili krycí sklo a máme nyní tedy akvárium nekryté. Hladina vody je od okraje asi 5 cm na výšku, což se mi zdálo dostatečně dost na to, aby ryba velká 4 centimetry zůstala v akváriu. Nicméně poté, co jsem po dalším a důkladném ohledání akvárka nenašel tělo zmizelého, jsem si všiml vysušeného rybího tělíčka na dlaždičce v kuchyni. Předpokládám tedy, že se poslední přeživší jedinec z původní party rozhodl spáchat sebevraždu skokem z akvária. Pokud si snad myslíte, že si vymýšlím a projektuju na tupé rybky nějaké složité lidské vlastnosti, tak pozor. Rybky mají osobnost! A rovnou pragmaticky dodám: Možná je to tak lepší, protože mi přišlo, že docela přilnul k té poslední samičce a než pohlavně dospěje drobotina, zabere to ještě asi 2,5 měsíce (za předpokladu, že se mi podaří udržet je naživu).

Jsem z toho sice krapet smutný, protože se o ně fakt starám poctivě, část vody měním denně, maximálně obden a i když akvárium ještě není ideální (v plánu je v dohledné době vyměnit ne zcela vhodné dno nebo rovnou pořídit krapet větší akvárium), jsou živorodky alias paví očka, alias gupky vhodným druhem pro začátečníky. Alespoň to tvrdí každá druhá internetová stránka. Budu doufat, že platí alespoň poučka, kterou jsem také našel na internetu: „Vlivem přešlechťování v obchodech mohou být někteří jedinci oslabení. Často se také stává, že se ryby hůře ztotožní se změnou vodního prostředí. Avšak další generace, která se do této vody narodí, je již plně adaptovaná.“ Faktem je, že u malých jsem si zatím žádné ztráty na životech nevšiml a přijde mi, že rostou jako z vody. Tak snad to dalších pár měsíců zvládneme bez dalších rybích nekrologů.


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Čtvrtek, 21. května 2020, 13:48

Publikováno v BLOG


Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *