Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Začátek roku je poněkud náročnější

Jsou dny, kdy mě utěšuje „jen“ růst bitcoinu a fakt, že mám skvělýho přítele. Ale to je v pořádku, přeci jen jsem příliš mladý na to, abych žil jen ve své bublince bez výstupů ze své komfortní zóny.

Tak nebudu lhát, ve čtení knihy jsem se aktuálně trochu zasekl. Chvíli to vypadalo báječně (protože mi stávkoval počítač), ale ten jsem zvládl ještě oživit. Jinak mohu oznámit, že jsme s Kubou zašli na koncert Melody Makers (lístky jsme dostali k Vánocům od spolubydlícího a jeho přítele) a i když v sále převažovali především důchodci, bavili jsme se moc. Dalším dárkem, který jsme s Kubíkem dostali k Vánocům byl poukaz na sushi do jedné blízké restaurace. Bohužel jsme se s Kubem s prací a volnem v lednu docela dost míjeli, takže nakonec jsme týden před vypršením platnosti kuponu zkusili, zda nám sushi nezabalí sebou. A zjistili jsme, že zabalí.

Co jinak? Zničehonic můj počítač začal stávkovat a odpojovat monitory. Vyfoukal jsem prach, vyndal a zandal paměti, rozebral jsem i grafiku, ale zlobil dál. Při dalším rozebrání to vypadalo slibně. Do chvíle, kdy jsem po restartu cokoliv zapnul. Pak se opět odpojila grafika. Zkusil jsem to znovu. Změna! Už nenaběhly monitory ani na startu.. Teprve při dalším pokusu (a po pečlivém vyčištění od teplovodivé pasty na čipu grafiky) jsem ho donutil fungovat. Mezitím jsem ovšem už objednal jedinou GT 545, kterou jsem našel na Aukru. Je na cestě. Příznačně na cestě z Brna. Rušit objednávku ale nechci, protože mi přijde, že po 12 letech (skoro nonstop provozu) má ta současná grafika načnutý větrák, který se moc ochotně a rychle netočí.

V pátek mi pak přišlo oznámení, že grafika je na cestě. Bohužel to celé dost kazí fakt, že pátek byl taky den, kdy mi po 40 dnech od ukončení podpory klienta Steam na Windows 7 přestala fungovat DOTA2 s hláškou, že nebyl nalezen ovladač grafické karty. No co vám budu lhát, bylo to hezkých pár let a nyní si dám od hraní asi pauzu (zamáčknutí slzy). Suchý únor zatím držím.

Pravidelné hraní Doty byl relax, kterým jsem si tak nějak čistil hlavu. Když ne denně, tak určitě obden. Ale je to jako s alkoholem, chvíli cítíte prázdný pocit, ale pak vám doteče, že i bez téhle hry mám na tomhle světě rozhodně co dělat. Namátkou mě napadá jedno video na youtube, které mám v podobě pubkvízu na téma Červeného trpaslíka rozdělané asi rok a půl. A je taky rozhodně větší šance, že o víkendu opravdu pohledám ty fotky na zálohách, co chtěl Benny. Myslím, že jde o kolotoč focený v Amsterdamu. Sám bych nevěděl, kdy to bylo, ale naštěstí mi slouží tento blog jako časová mapa mýho života. A tak vím, že mám hledat někde kolem května 2008. A nebylo to hledání dlouhé, protože nyní vím, že tohle období mám zazálohované (našel jsem totiž už i dvě DVD).

P.S. V práci jsme se jako první kanál Českého rozhlasu dostali přes 100 sledujících na YouTube. A tak jsme získali nárok na stříbrnou placku.


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Sobota, 10. února 2024, 12:25

Publikováno v BLOG


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *