Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Zadejte název

Jo, já vím. Divnej název, ale přesně takto mě ponoukal WordPress. Možná je to lepší než se znova opakovat. Za předpokladu, že mi to někdy v minulosti už jednou jako dobrý nápad nepřišlo. Takže tu máme rok 2024. Co bude dál?

Foto: generováno pomocí AI

Pokud někomu chybí nějaké bilancování, pak velmi krátce a úsporně zhodnotím rok 2024 jako fajn rok. Po covidu a startu války na Ukrajině už člověk spolu s věkem snižuje své nároky. Zajeli jsme si po 10 letech na dovolenou (a pokusíme se letos vyrazit zase). Stále čekáme, zda se někdy tato země připojí k Západu a bude uznávat manželství pro všechny, protože bychom se rádi vzali (letos spolu oslavíme 11 let). A myslím, že stran mých investic do bitcoinu i akcií, si taky nemám na co stěžovat. Stejně tak jsem zažil klidné a krásné Vánoce. Myslet na ně dřív než v prosinci se vyplatilo!

A co s rokem 2024? Zajímá mě hlavně, zda a jak velký nedoplatek budeme mít za plyn. Bylo by fajn zůstat zdravý a dočkat se nového all time high bitcoinu. Bylo by fajn nečíst si o další střelbě do lidí v Česku. Bylo by fajn mít se tak dobře, jak se máme nyní. A rozhodně by bylo fajn koupit si nový počítač, protože ten stávající oslavil v prosinci 12. narozeniny a myslím, že od jeho desátých, si ho slibuju.

Letos si žádné předsevzetí nedávám, moc mi to nefunguje. Ale rozhodně mám v plánu rok začít tím, že si přečtu jednu knihu. Kdo by taky odolal, když si přečte anotaci: „ Pokud jste si mezi léty 2010 až 2020 dali někde v Praze dobrou čáru kokainu, nejspíš to byl ten, co jsem přivezl z Holandska. Kvůli tomu mě zabásli a stal jsem se muklem.“ No a jako každý rok si říkám, že bych měl samozřejmě taky zhubnout, ale nejsem ve 44 letech trochu starý na to, abych si tak dlouho a soustavně lhal??

Zkrátka a dobře, výhledově i v týhle době jsme šťastní.

A nakonec, protože jsem do toho chtěl dostat i nějaké emoce, mi umělá inteligence vygenerovala AI odstavec na konec: V životě se nám otevírají dveře k nejrůznějším příležitostem a dobrodružstvím. Mezi těmito okamžiky jsou však chvíle, kdy se cítíme ztraceni nebo osamělí. Právě v těchto temných chvílích nacházíme sílu v přátelství a lásce, které nás mohou zahřát i v nejchladnějších okamžicích. Možná je to přítomnost blízkých, kteří nás podporují, nebo malé gesto laskavosti od cizího člověka, které nám rozsvítí den. V těchto momentech si uvědomujeme krásu lidské spojitosti a schopnost přinášet světlo do života druhých. Ať už jsme na vrcholu nebo v údolí, sdílená lidskost nám připomíná, že jsme společně a že naše srdce mohou být spojena i na velké vzdálenosti.


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Středa, 3. ledna 2024, 21:43

Publikováno v BLOG


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *