Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Zápisek číslo 3973 (jako fakt)

V pracovní týden toho bylo hodně, protože kromě koronaviru ‚sužovaly‘ svět i americké volby. Proto teprve nyní zase dopisuji to, co jsem začal psát už před víc než týdnem…

foto: Geralt on Pixabay

Na dva dny jsem předminulý týden (tedy koncem října) asi po 60 dnech bez přestávky přerušil moji sérii každodenních 10 000 kroků. Jeden den mi to uteklo asi o 300 kroků a další pršelo, ale už jsem zase naskočil a alespoň jednu 90 minutovou procházku denně si dopřeju.

Bitcoin se začátkem listopadu držel kolem 13 800 USD a zase si sahal na své limity stran propustnosti a ceny za transakce. Došlo totiž k výpadku výpočetního hashratu. Zapnul jsem tedy těžbu na dva kontrakty po 50 THs. Důvod? Dobrej timing, Slushpool čekal na blog přes 38 hodin, o den později jsem už věděl, že jsem natěžil o 66 % víc, než jsem potřeboval proto, abych byl na aktuální nákupní ceně. A tak jsem si dokoupil třetí kontrakt, který i kdyby nenašel nic, tak bych zůstal v plusu. Mezitím bitcoin vyrostl (drží se nad 15 000 dolarů) a bohužel poměrně dost podražila cena za výkon. Například Xive.io zvedlo ceny během posledních 2 týdnů o 50 % (šance že se kontrakt zaplatí tak docela klesla, protože . Cena za 10 TH na 24 hodin stoupla z 1 dolaru na 1,5.

Aktuálně mám portfolio v BTC rozdělené na skutečný btc a papírovou verzi u Revolut 50:50. Papírovou plánuji při bublině zpeněžit a po korekci nakoupit zpět. Už několik měsíců čekám, že si zakoupím hw peněženku Trezor, ale zatím čekám na nějakou smysluplnou slevu, které čas od času firma nabízí (aktuálních 10 procent mi přijde dost málo) a Black Friday se blíží.

Musím na tomto místě poděkovat paní úřednici ze Zbýšova. I když i letos skončil její mail ve SPAMu, povedlo se jí letos kontaktovat mě na Facebooku. (loni tuším volala). Mohla by se na to vykašlat, ale evidentně jí za to stojí mi napsat. Takové úředníky bych přál nám všem. Pravda, trvalo mi týden napsat ručně papír. Pak se ale objevila možnost vytisknout zaslaný formulář a potom už poslat dopis zabralo jen zhruba 30 minut na poště.

Monitor odešel do věčných lovišť, takže jsem se večer rozhodoval, zda využiji slevovou akci na Alze. Měl jsem původně 68 cm (27″), ale myslím, že pak se druhý monitor vedle se svou velikostí 21,5″ trochu ztrácel. V akci bude ráno tahle 27″ s hodnocením 4,9 hvězdiček. Nakonec ale u mně vyhraje stejná značka, ale s tenčím rámečkem a lepší frekvencí 75 Hz. Pravda, ani si nejsem jistý, zda tuhle rychlost vymáčknu z grafické karty, ale do budoucna se jistě bude hodit.

P.S. Plomba za trojku vydržela asi dva týdny.

P.S.2: Mimochodem neustálé odhlašování notebooku při neaktivitě (nařízené firemními doménovými pravidly) jde obejít spuštěním videa ve VLC ve smyčce na pozadí.


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Středa, 11. listopadu 2020, 3:37

Publikováno v BLOG


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *