Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Žijeme v čím dál divnější době, ve které dává bitcoin čím dál větší smysl

Od minulého all time high je bitcoin víc jak -60 %. To pokud se bavíme o ceně v dolarech. V korunách nespadl tolik, protože oslabila sama koruna. V době, kdy byl bitcoin za 69 000 dolarů, totiž dolar stál 21,76 korun a dnes stojí 24,22. To je rozdíl víc jak 11 procent.

A co na to Kombajn? Má radost. Do dalšího halvingu už zbývá méně než 2 roky. Při pohledu zpět na graf je nějaký brutální pokles a hledání lokálního dna naprosto očekávatelné. Alespoň v případě, že přistoupíme na to, že bitcoin má stále nějaký svůj čtyřletý cyklus.

Kde to dno bitcoin nalezne? Můj tip je že to bude někde kolem 21-25k, ale třeba se poprvé v historii podíváme i pod minulé ATH (19,5k). Možná spadne na 10 tisíc dolarů. A možná jsme dno viděli zrovna dnes. Nikdo to neví. Ale změnilo by se tím pro mě něco? Ne. Proč? Protože žijeme v čím dál divnější době, ve které mi dává bitcoin čím dál větší smysl.

Ano, nad litecoinem jsem definitivně zlomil hůl. Stal se ze mě bitcoin maximalista. A ano, jistě mezi tisícovkami existujících kryptoměn najdete nějakou, která třeba poroste víc než bitcoin. Mnohé jiné ale ztratí zcela svou hodnotu. Altcoiny jsou tak trochu ruleta. XRP i DOGE jsou -89 % od svého all time high, DOT, ADA (Cardano) jsou víc než -85 %. Jak krypto kleslo od svých maxim najdete třeba zde: CoinGecko ATH.

A co na to Kombajn? Nic zvláštního. Zažil jsem doby, kdy jsem byl v bearmarketu přes – 60 % a udržel jsem to. Takže proč bych měl panikařit nyní, kdy sice došlo k obrovskému poklesu, ale já jsem stále v nerealizovaném zisku? Kombajn zkrátka přikupuje bitcoin a plánuje, že dalšího 2,5 roku zase bude po kouscích přikupovat (zatím tak plánuju činit do doby, než mi průměrná nákupní cena naroste na 20k, tedy zhruba dvojnásobek té aktuální). Zdá se, že věřím bitcoinu víc než české koruně a taky mu věřím víc než dolaru. Opravdu jsem já ten divnej?

A nakonec jedna rada ze včera:

Autor nemá ekonomické vzdělání a nepovažuje se za odborníka na bitcoin, jen jako exIT pracovník sleduje se zájmem kryptoměny zhruba od roku 2013. Uvedené informace nejsou investičním doporučením. Trh s kryptoměnami je obecně považován za rizikový a spekulativní. Nevkládejte prosím do kryptoměn více svých finančních prostředků, než jste schopni unést v případě totální ztráty investice.


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Čtvrtek, 12. května 2022, 10:01

Publikováno v Kryptoměny


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *