Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Zmatky kolem Revolut a skvělé vysvětlení pohybu ceny Bitcoinu

Službu Revolut využívám, stejně jako 56 tisíc spoluobčanů a 4 miliony lidí globálně, ale beru ji spíše jako zálohu pro případ klasické bankovní karty. O bitcoin se zajímám již delší dobu, ale konečně se objevil YT kanál, kde to Jakub Vejmola vysvětlí i laikům velmi srozumitelně a především česky.

Zatímco před týdnem ohlásil Revolut nějaká pozitivní čísla i z českého trhu a všechno vypadalo růžově, jen o pár dní vyšlo najevo, že za růstem stojí i značně nestandardní podmínky při náboru. Navíc existuje podezření, že měl Revolut vypnutou ochranu před podezřelými platbami a do třetice rezignoval jejich CFO. To nejsou zrovna pozitivní zprávy a jako uživatel této služby si z toho samozřejmě dělám starost. Lehce uklidňujícím dojmem alespoň působí fakt, že Revolut nedlouho po těchto problémech zprovoznil ve své službě funkci automatického prodeje při vámi určeném kurzu, což může ulehčit práci těm, kteří spekulují na určitý pokles/růst cen a zároveň to nechtějí denně sledovat. Můžete to využít při nákupu eur na dovolenou stejně dobře jako pro nákup/prodej různých měn i kryptoměn. Pokud se letos podaří Revolutu získat bankovní licenci, budou vklady pojištěné stejně jako u banky a především začnou fungovat jako běžné bankovní účty a bude na ně tudíž možné zasílat vklady i jinak než přes kartu.

V jedné facebookové skupině jsem narazil na následující videa, kde autor popisuje velmi pěkně to, jak to chodí s cenou bitcoinu. Kromě toho, že to má celé hlavu a patu, je to srozumitelně vysvětlené i velmi šikovně sestříhané a rozhodně doporučuji ke shlédnutí všem, které bitcoin zajímá.  Zvlášť těm, kteří mají pocit, že bitcoin umřel nebo nedejbože zvažují jeho nákup, protože a to si myslí asi všichni obchodníci – je lepší nakoupit na dně a prodat na vrcholu než naopak. A pokud se vám zrovna tohle povedlo, je lepší nepanikařit a počkat si na další cenovou bublinu. Nebo prostě jen nakoupit a sledovat, kde všude už lze platit bitcoinem (nově si třeba můžete koupit za bitcoiny bagetu v chutnej.cz).


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Středa, 6. března 2019, 10:10

Publikováno v Kryptoměny


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *