Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Zpátky od moře

Sláva nazdar výletu, nezmokli jsme a už jsme tu. S nějakým zpožděním se dostávám k tomu, jaké to bylo. Bylo to krátké, ale počasí nám vyšlo.

Cesta vlakem byla jedna malá párty a na místě bylo samozřejmě tak čarokrásně, že jsem se během těch dvou a půl dní dokázal spálit na kozách i na zádech. Rozhodně jsme si to ale s Kubou užili.

Chtěl jsem si původně ve vlaku psát nějaké zápisky, ale jel jsem tentokrát bez notebooku a měl to být program na chvíle, kdy nebude co dělat a bude nuda, ale když si dvě buzny vyjedou s maminkou a jejich kámoškama, tak na nudu prostě nedochází.

Jediné, co mě zaujalo na místním životě byl fakt, že se v nejbližším nákupáku (největší maloobchodní řetězec v zemi) Konzum dalo platit bitcoinem (a některými dalšími kryptoměnami). Této možnosti jsem sice nevyužil, nicméně je vidět, že když se chce, tak si za kryptoměny můžete koupit i rohlíky a pivo. Tak třeba někdy brzo i u nás.

Tuším, že minulé úterý se mi ozval na Instagramu neznámý člověk s tím, jak se jmenuje cukroví na jedné z mých fotek na Pixabay. Poradil jsem mu, že jde o arabesky a on mi moc děkoval. Psal, že se snaží už nějakou dobu zjistit název, protože mu je kupoval jeho děda, který už zemřel. Nebudu lhát, udělalo mi to ten večer radost, že jsem mohl někomu zcela cizímu kdoví odkud pomoct.

Při té příležitosti jsem si ve statistikách všimnul, že mi minulý měsíc dost stouply lajky, takže jsem až p prozkoumání zjistil, že v Pixabay mi dali do editorského výběru (který se po omezenou dobu ukazuje mezi prvními fotkami na serveru) fotku pětitisícovky z června. Za celou dobu mají moje fotky dohromady 417 838 zhlédnutí a 261 878 stažení. Vydělaly jen 5 euro, protože platba není vyžádována a jsou zdarma. Ostatně, kdybych fotil na zisk, asi bych zvolil jinou fotobanku, že jo…


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Úterý, 26. září 2023, 18:19

Publikováno v BLOG


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *