Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Zub, bitcoin, lockdown a koronavir

Tento týden se opravdu nenudím. Skoro odešel monitor, nervy potrápil zub a zemi svírá koronavir takovou silou, že na nás hledí celý svět…

Nestartující monitor je obtíž. Na jednom jediném jsem nepracoval už roky. Naštěstí jsem zjistil, že když vytáhnu HDMI kabel se signálem, podsvícení monitoru se aktivuje, aby zobrazil chybovou hlášku. A pokud právě v té chvíli připojím zpět HDMI, monitor nakonec nastartuje. Jednoho dne jistě přestane fungovat i to. Ale pro tuto chvíli je to OK.

Ozval se mi zub. Začalo to v sobotu, v neděli to už bylo nepříjemné, v pondělí už na něj nezabíral ani Aulin (což jsem asi nikdy nezažil). Pracovní pondělí z home office jsem trávil u počítače a v koupelně, kam jsem chodil ledovat. Hned ráno jsem se objednal naštěstí k zubaři na odpoledne. Ten zjistil, že jde o zcela jiný zub, než jsem si zprvu myslel (ve hře je samozřejmě varianta, že kromě opraveného zubu má problém i ten druhý, protože mám pocit, že čelist pod ním natíká, ale možná jde jen o přetížený sval, namožení ze zákroku a anestezie, čas to asi brzy ukáže). Co s ním v době lockdownu budu dělat, pokud se to zhorší, je otázkou.

Ve středu se novináři po 3 hodinách čekání na tiskovku ohlášenou na 9:30 dozvěděli, že dochází k uzavření maloobchodů a služeb. V den, kdy do 18:00 hodiny lékaři ohlásili 8840 nových potvrzených případů (a prostá trojčlenka tedy odhaduje, že to bude zítra ráno za celý den kolem 15 500 případů) se proto národ rozhodl, že využije zbývající čas a vyrazil do obchodních center a hobby marketů.

O situaci v ČR CNN příliš často nepíše. Škoda, že to nemůže být o něco veselejší čtení… Hele od dnešního dne jsou opět roušky povinné i na ulici. Přesto jsem dnes během 20 minut venku potkal asi 10 lidí bez roušky nebo s rouškou pod nosem (což je vzhledem k faktu, že nejvíce viru se skrývá v nosu, dost k ničemu). Chápu, že během teplého jara byly roušky nepříjemné. Jenže zatímco při teplotě nad 25 stupňů Celsia je životnost kapénky s virem maximálně několik minut, při teplotách kolem 10 stupňů přežije o řád až dva déle – až několik hodin. Nechcete nosit roušku? Fajn, zůstaňte doma. Díky. A teď trochu matematiky. Víte kdy nastává u exponenciální funkce zlom? Správně! Nikdy.

Bitcoin dnes překročil svůj stín a dosáhl letošního maxima 12 918 dolarů. Zatímco během posledních měsíců silně koreloval s akciovým indexem SP500, nyní se zdá, že roste nahoru, zatímco akcie jdou spíš do boku. Aby taky ne, když společnost PayPal oznámila, že se příští rok hodlá vrhnout do krypta. Mimochodem, chcete jednoho dne být velkej a úspěšnej obchodník s akciema? Jenže. Existuje něco takového vůbec?

A abych nekončil vyloženě smutně: Pražský magistrát smí zakázat provoz takzvaných pivních kol. Rozhodl tak Nejvyšší správní soud, kam se město obrátilo s kasační stížností po neúspěchu u krajského soudu. GRATULUJI!

P.S. Začínám si připouštět, že letos po dlouhé době nepojedu na Vánoce k rodičům.


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Středa, 21. října 2020, 19:52

Publikováno v BLOG


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *