Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Menší změny, taky změny

Tak jde čas – 3879. díl. Je to tak, přesně tolik příspěvků tu najdete. Co nového u Kombajna?

V práci započala postupná rekonstrukce newsroomu, po které se snad konečně budeme moci nadechnout (hlavním důvodem úprav je nedostatečná kapacita klimatizaceú. A tak se část newsroomu musela rozestěhovat. Už asi 2 týdny proto sedím v newsroomu našeho zpravodajského webu. A je to změna příjemná. Noví neokoukaní kolegové a kolegyně, menší hluk a najednou sleduji, že chodím i daleko méně kouřit. Taky chodím ráno pěšky, po týdnu už se zadýchávám do 3,5 patra méně než na začátku. Sedím navíc vedle kolegyně z webu našeho oddělení, takže můžeme hned řešit všechno to, co se mi nelíbí a naopak. Něco mi říká, že se za měsíc ani nebudu chtít vrátit zpátky do velkého newsroomu.

Po zkušební těžbě monera na tomto webu přichází zkušební těžba měny electroneum (více o ETN zde). Pokud vám na mém webu hlásí něco antivir, dejte mi prosím vědět do komentářů. Během pobytu na mém webu by se váš počítač mohl projevovat zvýšením otáček ventilátoru nebo zpomalením. I když jsem se snažil nastavit systém tak, aby by měl polovinu svého výkonu volnou, ne vždy vše funguje jak má. Uvítám jakékoliv poznatky a v případě problémů samozřejmě testy ukončím.

Už dávno jsem se smířil s tím, že focením nezbohatnu. Můj výdělek na české fotobance nikdy nezaplatil ani čas, který jsem fotkám, jejich úpravám i popisům věnoval. Na zahraniční mikrofotobance Fotolia jsem nastřádal za několik let jen něco přes 30 euro (limit pro výběr je 50). Z toho věru důchod nebude. Hledal jsem nějakou činnost, kterou bych se mohl zabavit přes volný týden a uvědomil si, že focení detailů mě vždy uklidňovalo. A tak jsem nakonec usoudil, že bych taky mohl být platný pro fotobanku, kde je platba za fotku jen ojedinělým bonusem, který se stane jen jednou za nějaký čas. Ano, řeč je fotobance, která poskytuje své fotografie zdarma – Pixabay rád a často používám i v práci. Když kolega minulý týden použil ilustračku, na které byla tak špatně nafocená pětikoruna, že vypadala jako by ji někdo vyrobil ze zlata (nic proti, ono to jde samozřejmě upravit do použitelné fotky), došlo mi, že mohu zabít dvě mouchy jednou ranou. Jednak můžu rozšířit náš firemní archív a jednak menší část fotek pak mohu poskytnout skrze Pixabay zdarma. A tak po bitcoinovém období přichází období ekonomických ilustraček. Ze 4 fotek mi zatím server schválil 4, takže hlad po tomto tématu zřejmě je.

Od začátku srpna bychom měli mít volný pokoj v bytě na Slezské. Jedná se o zhruba 16 m2, nezařízený pokoj 5.3 x 3 metry, ke kterému patří vlastní lednička v kuchyni. V koupelně máme vanu, topíme na plyn a k dispozici je wifi od UPC. Hledáme čistotného či čistotnou spolubydlící, kterým nevadí, že spolubydlící jsou buzny (ne že bychom doma pořádali orgie). Omezení: zvířata se srstí NE (alergie), kouření ANO. Cena 9000 korun není malá, ale je to fakt pěkný byt, klidný dům, Albert přímo před barákem a 4 min pěšky na náměstí Míru. Kdybyste náhodou věděli o někom, kdo je spolehlivý s platbou, nenechává zplesnivět zbytky jídla na talíři a ví, že na prkénko se nechčije, nechť se mi ozve. Fáze hledání na serverech teprve přijde, zatím hledám mezi lidmi v mém okolí. Některé předchozí zkušenosti se spolubydlícími bych nerad opakoval.

A protože si uvědomuji, že někdy umím pěkně nudit, přidávám jako bonus intelektuální rozpravu Luboše X. Veselého a Jany Uriel Kratochvílové, protože ona je veganka a její čůrání voní po kytičkách a jablíčkách. A samozřejmě se to taky dá pít. A nechte už bejt pana prezidenta, jo? Na zdraví…


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Pondělí, 16. Červenec 2018, 10:05

Publikováno v BLOG


Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *