Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Uvádění věcí na pravou míru

Ne, tohle vůbec nebude o cenzuře internetu, kdepak. Jen se některé věci vyvinuly jinak, než zde bylo prezentováno.

Například sluchátko S530, které jsem s čínským mobilem nerozchodil, se chytilo na první pokus s tabletem Nexus 7. A povedlo se mi na něm konečně aktivovat mimo čínštiny i angličtinu. Ale to jsem to zase vzal z druhého konce. Protože tou hlavní zprávou je, že se mi vrátil ztracený tablet.

Ano, tablet ztracený kolem 20. prosince mám opět ve svých rukách a to včetně jeho obsahu, tedy například bitcoinů v hodnotě 1300 korun. Na tomto místě bych měl učinit přiznání. Bylo to potřetí, co jsem tablet (za ty 4 roky co ho mám), někde nechal. A zase se vrátil. Možná že lidi nejsou tak zlí. A možná, že stačí jen na zamykací obrazovku tabletu automaticky vložit své jméno, telefon a email či web. Mě se to evidentně vyplatilo.

Kde strávil tablet poslední měsíc těžko odhadovat. Ale jeho poslední dny mi přiblížil člověk, který ho před dvěma dny „koupil od feťáka na Václaváku za stovku“. Prý chtěl prodejce pětistovku, ale tablet byl vybity, takže ho nechal pánovi za stovku. Ten ho nabil, uviděl zamykací obrazovku a zavolal mi.

Docela jsem byl zvědavý, v jakém bude tablet stavu. Po jeho vybití (ano, otálel jsem) jsem totiž poslal příkaz k jeho zablokování, ale k tomu došlo, až když jsem ho připojil k wifi. Tudíž mi z toho vychází, že pokud se dostal někdo dovnitř skrze gesto, stejně ho používal maximálně offline. To naznačuje i množství aktualizací, které tablet požadoval stáhnout.

Takže náklady na vrácení jsou dobrovolná tisícovka nálezného a pár minut při vyřízení nové SIM karty. Tablet se sice vrátil bez obalu, ale to se ani nedivím, byl už v hrozném stavu. Vzato kolem a kolem, měl jsem včera velmi úspěšný den. A vy?


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Pátek, 3. Únor 2017, 11:16

Publikováno v BLOG


Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *