Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Vertikální myš

Odmlčel jsem se na měsíc. Nic zásadního se asi nestalo. Dost velká změna nastala jen v tom, co se mi prohání na stole. Mám svou první vertikální myš.

Asi tři týdny jsem vydržel pracovat s myší, které odešlo kolečko a protože jsem se už rozhlížel po myši vertikální, pořídil jsem nakonec na radu Gyda myš značky CANYON (pokud o firmě slyšíte poprvé, jsme na stejné lodi). Stále si na ni ještě trochu zvykám, ale myslím, že si to sedne. Stála 749 korun, což považuji za adekvátní cenu, protože nabízí 4800DPI rozlišení a protože je drátová, hodí se i na hraní her (u bezdrátových myší dochází k malému zpoždění). Ihned po zapnutí sice působí značně kolotočářským dojmem (je osázená barevnými LED nahoře i po obvodu dole). Nabízí několik barevných režimů a umožňuje i editaci barev a samozřejmě to osvětlení jde i vypnout.

Já jsem si zatím dole nastavil kombinaci červené, žluté a zelené a horní tlačítko dýchá oranžově – tedy použil jsem barvy, které vůbec neobsahují modrou složku světla. Dávám tomu ještě pár dní a pak zřejmě dospěju k tomu, že osvětlení minimalizuji na červenou nebo ho úplně vypnu. Po mnoha letech tak nemám v ruce myš od Logitechu. Mám v poslední době z této firmy pocit, že se z ní stala hodně prémiová firma. Jeho vertikální myš MX Vertical je sice pěkný kousek, ale 2 400 korun mi přijde jako poměrně hodně přestřelené. V sekci vertikálních myší na Alze je to s velkým odstupem nejdražší myš. Druhá nejdražší přitom stojí pouze 920 korun.

A co jinak? Plánovali jsme jet na chatu, ale protože se Kubovi změnil termín dovolené a na chatě nebude volno, možná si zajedeme na výlet do Brna (to není z mé hlavy!) :D. Kamarád Bob onemocněl v Africe malárií a jeho léčbu dostal na starost doktor, který mu předepsal poloviční množství prášků, takže jede druhé kolo léčby, protože technicky 3 týdny přecházel malárii. Naštěstí se dostal do jiné nemocnice, kde si ho rovnou nechali a tak je již vše na dobré cestě.


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Úterý, 21. července 2020, 12:34

Publikováno v BLOG


Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *